Svatba u nás


Romantika na Farmě Hvozd.JÍDLO TÉ NEJVYŠŠÍ KVALITY

tray

NÁDHERNÉ PROSTŘEDÍ

prostredi

KOMPLETNÍ ZÁZEMÍ

restaurant
svatba

Farma Hvozd

je místem kde se klid malebné krajiny setkává s elegancí skla, péčí o zdraví a špičkovou gastronomií.

Farma Hvozd vznikla v roce 2020 kompletní rekonstrukcí ovčína, má část ubytovací, restauraci, společenské prostory (sál a foyer) a samostatnou část zdravotnickou „Centrum rekondiční medicíny“. Všechny prostory jsou dekorovány díly sklářského mistra Petra Kuchty, díky němuž je Farma i součástí Křišťálového údolí.

Pro relaxaci můžete využít foyer s výhledem přímo do ovčína, užít si společenský sál s nasvícením monumentálního lustru barvou podle Vašeho přání, nebo na venkovních terasách s výhledem na horu Hvozd a na ovce s romanticky cinkajícími zvonečky. Restaurace je vyhlášena kulinářským uměním šéfkuchaře, který vaří skvosty jak moderní tak tradiční kuchyně. Skvělé pokrmy můžete zapít třeba i luxusními francouzskými víny.

V Centru rekondiční medicíny Farmy Hvozd se zaměřujeme na fyzioterapii, rekondiční pobyty a motivaci ke zdravému pohybu. V rámci svého pobytu si můžete objednat termín u zkušených fyzioterapeutek, masáž, nebo zácvik fyzioterapeutem v místní posilovně, vše skvělé i po výletech místní krajinou.

SVATEBNÍ DEN

 

Svatební den má zanechat příjemné vzpomínky na celý život. Přijměte pozvání k prožití takto významného dne v srdci Lužických hor, v Křištálovém údolí.

Připravíme pro Vás svatbu, kterou jinde nenajdete, jedinečnou Křišťálovou svatbu, tematické svatby či jubilejní svatby…

 

svatba

Letité přátelství a spolupráce Farmy Hvozd se sklářskými mistry Petrem Kuchtou a Jiřím Pačinkem umožňuje i přípravu unikátních svateb, kde se krása malebné krajiny prolíná s elegancí skla, špičkovou gastronomií a rodinnou pohodou.

Petr Kuchta

Mistr Petr Kuchta patří k nejtalentovanějším umělcům sklářského řemesla v Čechách i v zahraničí. Od roku 1993 pracuje nepřetržitě v sklárně AJETO Lindava. Osobitý styl a techniky sklářského mistra jsou nepochybně ovlivněny i jeho dalšími spolupracovníky a učiteli. Se všestranným umělcem, pedagogem a poručníkem Bořka Šípka, Reném Roubíčkem se zdokonaloval v tvorbě objektů z hutního skla formovaného ještě ve žhavém stavu. Své dovednosti dále zdokonaloval na angažmá v americkém Prattsburgu v atelieru uměleckého skláře Leona Applebauma, jehož díla zachycují „zmrzlou“ krásu tekutého skla, zachovávají bubliny vznášející se v tekoucím skle a jsou proslulá svojí pestrobarevností a masivností. Společně kalifornským uměleckým sklářem Brendanem Walterem vytvořili společnou sérii technicky náročných děl s motivy medúz a chobotnic. Díky přátelství Petra Kuchty s rodinou majitelů Farmy Hvozd se celý tento objekt pyšní bohatou výzdobou tohoto mistra a patří do spolku „Křišťálové údolí“ který spojuje místa se sklářskou tradicí.

Petr Kuchta

Pačinek Glass

Jiří Pačinek je jedním z nejvýznamnějších sklářských mistrů současnosti v Čechách i v zahraničí.
Stejně jako Jirkův kolega a kamarád Petr Kuchta je žákem a spolupracovníkem slavného Bořka Šípka, Reného Roubíčka a mnoha dalších významných osobností uměleckého světa. Jiřího práce má natolik typický rukopis, že je označena značkou Pačinek glass. Díla mistra Pačinka jsou součástí sbírek světových galerií, muzeí a soukromých sbírek.
V těsné blízkosti hutě Pačinek glass je naprostý unikát- Křišťálový chrám, kde se majestátnost sakrálních prostor snoubí s křehkostí skleněné výzdoby místních sklářů. Najdete zde i jedno z nejvýznamnějších děl mistra Pačinka, jednu ze tří monstrací s ostatkem Svaté Zdislavy. Jednu z monstrací předával osobně Jiří Pačinek papeži Františkovi ve Vatikánu v listopadu 2021.
Okolí sklárny je obklopené loukami a krásnou, stále kvetoucí, pestrobarevnou „skleněnou zahradou“.

Pačinek Glass

Váš svatební den společně proměníme v křišťálový zážitek, který jinde není možné prožít…

 

 • Ničím nerušený svatební den prožijete přímo v srdci Lužických hor.
 • Svatební obřad se může odehrát přímo na Farmě Hvozd, nebo ve Skleněné zahradě Jiřího Pačinka v těsné blízkosti Křišťálového chrámu.
 • Skláři světoznámé huťě Pačinek glass Vás přivítají přímo mezi sebou a můžete společně s nimi vytvořit pamětní dílo.
 • Svatební přípitek si vychutnáte z křišťálových pohárů sklářských mistrů Petra Kuchty nebo Jiřího Pačinka, poháry Vám zůstanou vzpomínkou na tento významný den.
 • Po slavnostním obřadu je pro Vás připravena svatební tabule, hostina a svatební program na Farmě Hvozd.
 • Hostina i celá atmosféra na Farmě Hvozd se může nést opět ve sklářském duchu (křišťálové menu, křišťálové nádobí a dekorace mistra Kuchty…).
 • Šéfkuchař Farmy Hvozd Vás potěší svým uměním české rustikální, či naopak moderní fusion kuchyně.
 • Pro podvečerní grilování a zábavu je k dispozici útulný farmářský dvorek a venkovní prostory.
 • S počasím si nemusíte dělat starosti, Farma Hvozd nabízí vnitřní i venkovní prostory s celkovou kapacitou až 100 osob.
 • Ubytování v útulných pokojích přímo na Farmě Hvozd může využít 26 lidí, ostatním svatebčanům zajistíme neméně romantické ubytování v blízkosti Farmy Hvozd v rodinném pensionu My Lady II.
 • K přejezdu svatebčanů můžete využít i luxusní limuzíny americké provenience Ford Thunderbird a Cadillac- bílý pro nevěstu, modrý pro ženicha…
 • Velmi rádi pro Váš slavnostní den zajistíme svatební produkci, výbavu, svatební program, svatební školku, „skleněné menu“, speciální servis nebo pro Vás připravíme „svatbu s tématem…“ .
 • Jako památku na jedinečný křišťálový svatební den pro Vás máme připraveny cenné pamětní předměty z Farmy i od sklářských mistrů, svatební víno a mnoho dalšího…

Jestliže Vás zaujala svatba u nás, neváhejte a kontaktujte Adélku a Davida!

Adéla Orgoníková, Event manager

David Sobotka, Event manager

PROVOZOVATEL

Votre Santé s.r.o.
Václavské náměstí 808/66
Praha 1, 110 00

IČ: 28460197
RYCHLÝ KONTAKT

phone_android 727 946 959
mail_outline info@farmahvozd.cz

help_outlineInformace o cookies