+420 725 791 305 Pouze rozvoz

Rekondiční medicína

Pohybová terapie v komfortním prostředí je zásadní pro zotavení se z mnoha akutních stavů, jako podpůrná léčba řady chronických chorob a nedílnou součástí prevence vzniku nemocí a úrazů

Změna otevírací doby

V našich plánech a rozvoji Farmy Hvozd pokračujeme i v nelehké době
COVIDové.


Zrekonstruovali jsme další část objektu a od nového roku začínáme
rehabilitovat ve zcela nových, plně vybavených, prostorech Farmy Hvozd.

Další velké pokroky chystáme v dohledné době a budeme Vás o nich informovat
na FB, webu i Instagramu.

Objednávat se můžete již nyní  jako obvykle přes rezervační systém,
telefonicky nebo je nově možné zakoupit voucher na našem e-shopu.

Moc se na Vás těšíme.

 

Vzhledem k velkým novinkám, které pro Vás chystáme, nyní připravujeme a zanedlouho
spustíme NOVÉ webové stránky podsekce Rekondiční medicíny.

Co je to rekondiční medicína ?

Náš tým lékařů, fyzioterapeutů, masérů a sportovních lektorů poskytuje preventivní výkony a konzultace v oblasti pohybového aparátu.

Vycházíme přitom z podrobného rozhovoru (anamnézy) a komplexního vyšetření. Používáme pestrou škálu metod a postupů s využitím vhodných pomůcek. 

Kromě individuálního a skupinového cvičení, masáží nebo kineziotejpingu zhotovujeme i individuálně upravené vložky do bot, zvolené i podle typu sportovního zaměření.  

Pro sportovce nabízíme také poradenství přímo během sportovní aktivity. Cílem je optimalizovat držení těla při zátěži či korekce případných vadných pohybových stereotypů při sportu. Správné držení těla a dokonalé vedení pohybu při sportu i běžných denních činostech snižuje rozvoj svalových dysbalancí, což je prevence jak úrazů, tak bolestivých stavů. 

V případě potřeby a zájmu zajistíme zátěžové vyšetření v plně vybavených odborných ambulancích. Spolupracujeme s řadou zkušených odborníků.

Nabízíme služby všem věkovým kategoriím

Náš tým

MUDr. Sylvie Richterová

Vystudovala všeobecné lékařství na 1. lékařské fakultě Univerzity Karlovy. Nyní pracuje pod vedením doc. Radvanského na oddělení tělovýchovného lékařství v pražském v Motole.  Zabývá se problematikou pohybové aktivity zdravých, hendikepovaných i nemocných lidí různých věkových kategorií.

 

Mgr. Barbora Mohylová

Je absolventkou 2. lékařské fakulty Univerzity Karlovy pod vedením prof. Pavla Koláře. Při terapii často pracuje s prvky vývojové kineziologie, která vychází z ideální hybnosti a motorických vzorů dítěte. 

 

Bc. Sandra Chloudová

Vystudovala fyzioterapii na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Má praktické a teoretické zkušenosti v metodách cvičení pohybového systému dětí i dospělých, věnuje se individuální i skupinové terapii, kineziotejpingu, měkkým technikám. Zkušenosti získala jak v ambulantním, tak nemocničním provozu.

 

Mgr. et Bc. Martina Střelcová

Magisterský titul získala v oboru speciální pedagogika na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy, bakalářský pak z oboru fyzioterapie na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem. Závěrečné práce věnovala tématu stimulaci těžce tělesně postiženého dítěte nejprve pomocí Vojtovy metody reflexní lokomoce a následně TheraSuit metody. Věnuje se mimo jiné dětským skoliozám. 

 

 

 

Techniky a postupy

Naší snahou je poskytovat komplexní péči, potřebnou pro příznivé ovlivnění stavu pohybového aparátu.

 

Využíváme širokou škálu technik a postupů, které jsou individuálně volené.

Rehabilitační pomůcky

Rehabilitační pomůcky

Je- li potřeba, pak pro zlepšení efektivity fyzioterapie a zvýšení motivace ke cvičení používáme různé cvičební pomůcky. Je i možnost zakoupení některých pomůcek na domácí použití. S výběrem i instruktáží Vám samozřejmě pomůžeme.

Individuálně upravené ortopedické vložky do obuvi

Individuálně upravené ortopedické vložky do obuvi

Zabýváme se komplexním vyšetřením nohou, zhotovujeme individuálně upravené ortopedické vložky do obuvi. Pomocí speciálně upravené vložky do bot se lepší postavení nohy a její kontakt s podložkou. To zlepšuje funkci nohy a znamená menší zátěž jak pro nohu, tak pro vyšší etáže pohybového aparátu (koleno, kyčel, záda...), tedy méně bolesti, snažší pohyb, lepší výkon. 

Ceník služeb

Komplexní kineziologický rozbor, individuální fyzioterapeutická procedura - 800 Kč/55 min

Přítomnost terapeuta při sportovní aktivitě - 1200 - 1500 Kč/55 min

Skupinové cvičení pod vedením fyzioterapeuta - dle počtu osob a typu cvičení

Tejpování - od 200 Kč (dále dle použitého materiálu)

Komplexní podiatrické péče - 750 Kč

Vložky do bot Formthotics - od 1150 Kč do 2550 Kč (dle typu a způsobu využití stélky)

 

 

Kontaktujte nás

Adresa

Farma Hvozd

Krompach 224 - Ovčín

Krompach

471 57

.php-email-form

Telefon

+420 725 735 408


Čekejte prosím, odesílám Váš dotaz