Charitativní závod


II. ročník - 2022

Poohlédnutí za 2. ročníkem závodu „Běh Farma Hvozd- Hvozd a závodem na speciálních kolech pro každého kluka i holku bez rozdílu hendindepu“


 

2.-3.9.2022 jsme už po druhé na Farmě Hvozd uspořádali společnou charitativní akci s organizací Černí koně.

Organizace Černí koně vyrábí a bezplatně poskytuje speciální kola hendikepovaným dětem, zaměstnává lidi s hendikepem a tím stejně jako Centrum rekondiční medicíny Farmy Hvozd, usiluje o integraci hendikepovaných lidí do běžného života.

Výrobní cena kola „šitého na míru postižení dítěte“ se pohybuje mezi 30-90 tisíci korun.

Naším cílem bylo stejně jako vloni získat finanční obnos na výrobu speciálního kol a současně poukázat na význam pohybu pro lidi zdravé i lidi s hendikepem, zdůraznit schopnosti hendikepovaných a uvědomit si, že lidi s hendikepem nás i naše děti mohou mnohému naučit. V neposlední řadě jsme chtěli představit Lužické hory jako místo vlídné pro každého, bez ohledu na jeho osud.


 

Loňský program byl přímo nabytý atrakcemi a proto jsme se letos rozhodli uspořádat akci dvoudenní.

V pátek byl připravený odborný program pod vedením motolských lékařů a fyzioterapeutů z oddělení tělovýchovného lékařství a rehabilitace, MUDr. Jana Pokorného, Mgr. Michaely Ulrichové a Bc. Ondřeje Růžka. Ti si připravili poutavé přednášky na téma tréninku, výživy a sportovní medicíny. Odborný program byl zakončen sdělením MUDr. Karla Maška, vyhlášeného podologa a lektora firmy GPS- OFA. Jeho poutavé téma problematiky nohy zaujalo natolik, že mnoho závodníků využilo zkušenosti a ochotu pana doktora a nechali si rovnou v závodní den poradit se svými potížemi. Velmi nás těší, že zájem o tuto část programu byl obrovský a zároveň děkujeme všem milým přednášejícím, těšíme se na další spolupráci nejen při dalším ročníku závodu.

Páteční večer následně pokračoval skvělým vystoupením kapely QUTEEZ, kteří stejně jako minulý rok nadchli početné publikum perfektně provedenými hity. Několikrát zahráli i „hymnu Černých koní“ Warriors of the world od skupiny Manowar.

Naprostou novinkou byl bar „Ať žiješ…“, jehož výtěžek byl určen na výrobu speciálního kola. Mohli jste tak vyzkoušet drinky zdejších nadšených barmanů a současně tím přispět na dobrou věc.

Páteční večer byl završen bohatou tombolou a pozváním na závodní den. Děkujeme všem sponzorům, partnerům a kamarádům za tak krásné věci do tomboly!

Příjemnou atmosféru a organizaci prvního dne perfektně a trpělivě až do pozdních nočních hodin zajištoval DJ ROURA.


 

Sobotní závodní den byl jako stvořený pro běh v přírodě, pro závod na speciálních kolech i na venkovní doprovodný program.

Už od rána bylo jasné, že se nudit nikdo nebude. Areál Farmy Hvozd byl díky početným dobrovolníkům připravený pro zabávu a aktivní odpočinek všech kteří k nám zavítají.


 

Běžeckého závodu se letos zúčastnilo 140 závodníků a v tandemovém závodu na speciálních kolech (hendikepovaný v.s. bez hendikepu) startovalo 8 dětí s handicapem, tedy 8 profi handbikerů. To je celkem o 30 skvělých závodníků více než vloni! Závodilo se ve všech věkových kategoriích. Jsme rádi, že Vás zaujal jak závod do vrchu na hraniční horu Hvozd, tak běh na více než 8km. Velmi atraktivní pro závodníky i fanoušky byl letošní start i cíl přímo na Farmě Hvozd. Děkujeme Martině Pastorové a jejímu týmu mimo jiné i za to, že má každý závodník cílovou fotografii! Po dokončení závodu se vítězové mohli radovat z nádherných medajlí od sklářského mistra Petra Kuchty. Tentokrát byly připraveny medajle z uranového skla pro muže a fialové pro ženy. I tento den si díky štědrým sponzorům mohl každý malý závodník odnést hodnotnou ceny z tomboly pro každého.


 

Díky tomu, že Černí koně propůjčili řadu kompenzačních pomůcek k vyzkoušení, se nám i letos podařilo zdůraznit schopnosti a respekt k hendikepovaným. Bylo opravdu mimořádně obtížné až nemožné v tandemovém závodu na speciálních kolech předjet hendikepované borce. Všichni profi handbikeři na elekrokolech, tricyklech i handbikách, Mia, Klárka, Monika, Denisa, Radim, Adam i Daniel zašlouží opravdu obrovskou gratulaci! Těšíme se, že Vy i další kamarádi z řad Černých koní přijedou závodit i za rok.


 

Součástí sportovního programu byly i letos rozcvičky před závody všech věkových kategorií a všemi druhy závodů, pod vedenením zkušených fyzioterapeutů. Zájem o ně byl minimálně stejně velký jako vloni. Tento zvyk k naší radosti postupně přebírají i další organizátoři závodů.

Velmi si vážíme řady dobrovolníků, skvělého doprovodného programu taneční skupiny Black Shadow, kteří letos do svého vystoupení začlenili i „taneční školu“- moc děkujeme za skvělé překvapení, zájem byl mimořádný!


 

Díky sponzorům, dotacím od měst a obcí, zisku z doprovodného programu a startovného se letos ze speciálního kola může radovat hendikepovaný sportovec Přéma. Přejeme Ti Přemku spoustu radostných kilometrů na novém kole a příští rok se i na Tebe s rodinou těšíme na startovní čáře našeho závodu!

 

Ještě jednou děkujeme všem účastníkům i návštěvníkům a těšíme se na další ročník v roce 2023!

farma hvozd    rekondice    cerni kone