Charitativní závod


I. ročník - 2021

Dne 4.9.2021 proběhl první ročník běžeckého závodu Farma Hvozd- Hvozd a závod pro děti na speciálních kolech pro každého kluka a holku bez rozdílu handicapu.

 

Poohlédnutí za 1. ročníkem.pdf


 

Počátkem loňského léta dala organizace Černí koně, která vyrábí a bezplatně poskytuje speciální kola hendikepovaným dětem, důvěru Farmě Hvozd k zorganizování společné charitativní akce, jejíž výtěžek je určen na výrobu speciálního kola. Výrobní cena takovýchto kol „šitých na míru postižení dítěte“ se pohybuje mezi 30-90 tisíci korun.
Díky štědrým sponzorům závodu a váženému panu Buršíkovi je možné z výtěžku této akce darovat speciální elektrokolo Denisce a Filipovi.

Příprava závodu s velmi bohatým doprovodným programem se stala radostí nejen pro hlavní organizátory- Farmu Hvozd, Černé koně a Okresní běžeckou ligu Českolipska, ale i pro neuvěřitelné množství dobrovolníků, kamarádu a jejich kamarádů, kterým velmi děkujeme a jejich pomoci si neskutečně vážíme.


 

Účast závodníků běžeckého závodu i závodu na speciálních kolech vysoce předčila naše očekávání, účast byla odhadem třikrát vyšší než byly naše původní „nejvíce optimistické“ odhady. Závodu se účastnilo 12 dětí s handicapem na speciálních kolech, 117 běžců a jeden pes. Díky tolika účastníkům, kteří zaplatili nemalé startovné, byl vybrán vysoký finanční obnos, který také poputuje do stáje Černých koní.


 

Díky neuvěřitelně štědrým sponzorům si ze závodu mohl téměř každý účastník odnést hodnotnou cenu, nebo alespoň milou pozornost, pohár, nebo ručně vyráběnou medajli sklářského mistra Petra Kuchty.


 

Milí sponzoři, bylo Vás tolik, že se loga Vašich firem jen stěží vešla na naše letáky. Opravdu  Vám všem patří srdečné díky !!!

Zároveň bychom rádi poděkovali městům a obcím, které poskytly finanční dotace na tuto akci. Děkujeme za jejich velkorysost a důvěry v naši práci. Díky obci Krompach, městům Cvikov, Česká Lípa a Jablonné v Podještědí.


 

V doprovodném programu uchvátily sestry Motlovi svým vystoupením „tanec s hendikepem“ a skvělá taneční skupina Black Shadow.


 

Velký dík a obdiv patří skupině QUTEEZ, která mimo jiné dokázala během pouhých tří dnů nacvičit a výborně zahrát těžkou skladbu The warriors of the world od skupiny Manowar, kterou věnovala Jirkovi Maršákovi, letitému členu Černých koní. Tito nadšenci zajistili skvělou zábavu i na Malevil cupu 11.9.2021. Všichni máte náš obdiv.


 

Jedinečný vzdělávací program si připravili motolští zaměstnanci oddělení tělovýchovného lékařství, MUDr. Jan Pokorný a Mgr. Michaela Ulrichová, jejich přednášky sklidily neočekávaný úspěch, včetně diskuse. Míše Ulrichové, Lence Cendrychové a fyzioterapeutkám Farmy Hvozd- Martině Strnadové a Martině Střelcové velmi děkujeme za skvělé vedení rozcviček před startem závodů.


 

V neposlední řadě patří díky váženým pánům starostům města Cvikov, Jaroslavu Švehlovi a starostovi obce Krompach, váženému panu Chadimovi, že se zcela neplávanovaně ujali průvodního slova a nahradili tak nemocného pana faráře Rudolfa Repku, který měl „slovo“ k závodu bezchybně připravené, ale nemohl se akce nečekaně zúčastnit.   Profesionální práce Bořka Slezáčka byla neocenitelná, díky i Vám.


 

Děkujeme Černým koním za to, že nás pozvali do jejich světa, „do světa, kde kamarádství zůstává největší hodnotou, do světa, kde slovo nejde neplatí“. Schopnosti lidí, kterým osud rozdal špatné karty jste si mohli na chvíli vyzkoušet na vlastní kůži, mnoho z Vás se projelo na ručně poháněném kole, zkusilo si jízdu na invalidním vozíku, či chůzi s berlemi a podobně. Tím se nám povedlo dosáhnout dalšího cíle této akce- zdůraznit schopnosti hendikepovaných a uvědomit si, že lidi s hendikepem nás mohou mnohému naučit.


 

Na závěr dovolte reprodukce poděkování, které nám organizátorům dalo impulz k organizaci 2. ročníku charitativní akce.

Zde jsou ta slova šťastných dětí a jejich rodičů, která přepisuji v plném znění:

Deniska s rodinou:

„ Přátelé a kamarádi, my vám ten pohár přivezli! První závod hendbike! Skvělí lidé, úžasná organizace. Děkujeme Černí koně, děkujeme všem pořadatelům, děkujeme Krompach farma Hvozd, děkujeme všem co fandili. Nádherné prostředí, plné úžasných  lidí se srdcem na dlani. Jestli je někde ráj, tak tady a to myslím naprosto vážně, bylo mi tam hrozně fajn. A nejen mě. Užili si to i děti. Závodu se účastnil i Denisky mladší brácha, velký sportovec-hokejista… Ale tady to bylo o něčem jiném. I on poznal, krom jiných zdravých dětí jak těžké je jet na těchto speciálních kolech- což je vlastně fajn. A největší díky, opravdu, pan Milan Buršík- bez Vás by Denča jen snila, bez Vás nevěděla jaké to je „cítit vítr ve vlasech“. Deniska vyhrála pohár 3.místo v kategorii handbike s elektromotor dopomocí. Opět má Denča větší inspiraci a důvod přirozeného chtíče trénovat, posilovat. Je strašně trpělivá, stálý úsměv. Spousta zábavy byla, bohatý program, hudba. Snad se tam ještě někdy podíváme. Oveček cinkání zvonečků je balzám na duši… (autentická slova maminky Denisky, která nám poslala tuto sms).

 

Filip s rodinou:

„Dobrý den, moc děkujeme za kolo pro Filipa, je z kola nadšený. Zatím neumí úplně dobře zatáčet a brzdit, ale snaží se a lepší se. Je moc hezké se dívat jakou má z kola radost a září štěstím. Filip je veselý chlapec s chutí do života, trpí spastickou kvadruparezou a epilepsií“.

 

Děkujeme všem účastníkům i návštěvníkům a těšíme se na druhý ročník v roce 2022!

farma hvozd    rekondice    cerni kone